Wegańska pasta z brokuła - domowo i smacznie
Obecnie cena brokułów jest stosunkowo niska. Ich nadmiar w domowej zamrażarce można wykorzystać właśnie na pastę. Smak brokułów jest dość mdły, więc wymagają one odpowiedniego doprawienia. Wystarczy ugotować je w gorącej wodzie, lekko osolonej, ale możesz ten krok pominąć, jeśli planujesz doprawiać pastę na samym końcu, już po połączeniu składników. Do rozgniecionych na drobną masę brokułów już ostudzonych dodaj słony ser kanapkowy, np. typu feta. Do tego nie zaszkodzi wkroić jedną niewielką szalotkę, która wyostrzy nieco smak Twojego dodatku do chleba. Całość przed wymieszaniem oczywiście solidnie dopraw świeżo przetartym pieprzem. Można dodać odrobinę świeżego szczypiorku. Ostrożnie z solą, jeśli dodałeś ser, który z natury jest już dość słony!
Wegańska pasta z awokado - zdrowe kwasy tłuszczowe
Gazetka Aldi dostarczy Ci świetnych przepisów na dietetyczne pasty, dzięki którym poprawisz swoją przemianę materii. Awokado należy do grupy najzdrowszych owoców, dlatego warto je przemycać do codziennej diety tak często, jak to tylko możliwe. Awokado jest trzonem wielu past i farszów nie tylko do kanapek, ale także do naleśników czy tortilli. Do rozdrobnionego awokado dodać wystarczy niewielką, czerwoną cebulkę, drobno pokrojoną. Do tego kilka suszonych pomidorów, nieco świeżej, poszatkowanej kolendry i obowiązkowo sok z połowy cytryny. Wszystko to doprawić solą, pieprzem oraz odrobiną chilli. Po wymieszaniu mamy jedną z najpopularniejszych past z Ameryki Południowej. Możemy ją spożywać z chlebem, jako nadzienie do naleśników, a także dodatek do chipsów i tacosów!
Wegańska pasta z jarmużu - coś na ząb w ciągu leniwego dnia
Jarmuż jest warzywem kontrowersyjnym - jedni go kochają, inni nienawidzą. Szczególnie dzieciom zdarza się narzekać, kiedy napotkają go w domowym jadłospisie. A przecież wystarczy odpowiednio doprawić ten specjał, by charakterystyczna gorycz po prostu zniknęła. Przed pokrojeniem jarmużu w drobniejsze cząstki na pastę dobrze będzie usunąć łykowate łodyżki, które są zbyt twarde. Liście wystarczy przez kilkanaście sekund zostawić w gorącej wodzie, aby nabrały miękkości. Potem wszystko szatkujemy albo blendujemy. Jarmuż bardzo lubi czosnek, więc do blendera warto dodać około 2 ząbki. Do tak przygotowanej podstawy dołączyć możemy np. kawałek mięsa drobiowego lub ryby, która została nam z poprzedniego dnia po obiedzie. Nie zaszkodzi również zastosować nieco zielonego groszku - może być z puszki lub z mrożonki, ale uprzednio już rozmrożony. Kawałek świeżego pora nada nieco większej ostrości w smaku. Po wymieszaniu wszystkich składników doprawiamy pastę solą, pieprzem ziołowym oraz odrobiną ostrej lub słodkiej papryki.