Kapitał zakładowy miałby zostać podwyższony od 1 stycznia 2021 roku do 31 marca 2021 roku o wartość nieprzekraczającą kwoty 1.770.000,00 zł. Dlaczego zdecydowano się na ten krok?
Z wnioskiem o podwyższenie kapitału zakładowego wystąpił zarząd spółki. Jako uzasadnienie podano fakt panującej w kraju epidemii SARS-CoV-2, która doprowadziła do zamknięcia Aquadromu, co nastąpiło 12 marca tego roku. Obiekt był nieczynny aż do 11 czerwca, ale już 17 października został ponownie zamknięty. Kiedy zostanie ponownie otwarty? Tego nie wiadomo.
Powyższa sytuacja skutkowała całkowitym pozbawieniem Spółki przychodów. Spółka nie została ponadto zakwalifikowana do wsparcia finansowego w ramach tarczy antykryzysowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Obiekt w okresie zamknięcia, poza kosztami wynagrodzeń pracowniczych obniżonych w drodze porozumień z pracownikami oraz odroczonych składek ZUS generuje stałe koszty utrzymania związane z opłatami za media, koniecznością utrzymania stanu gotowości obiektu tj. należytej filtracji wody, utrzymania temperatury oraz innych niezbędnych dla utrzymania działalności usług – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Przyjęto, że możliwym rozwiązaniem mającym na celu próbę wyjścia z impasy jest podwyższenie kwoty kapitału. Jeśli radni przegłosuję tę uchwałę, kwota ta zostanie przeznaczona na finansowanie bieżącej działalności Spółki oraz spłatę miesięcznych rat odsetkowych kredytu w okresie pierwszego kwartału 2021 roku. Dodatkowo, przekazane środki finansowe pozwolą spółce na częściowe uregulowanie odroczonych zobowiązań, na pokrycie wynagrodzeń pracowników oraz utrzymanie płynności finansowej.
Należy dodać, że w spółce zatrudnionych jest około 60 pracowników w ramach umów o pracę, a Aquadrom współpracuje z ok. 100 osobami zatrudnionymi w ramach umów cywilno-prawnych.
fot. FB Grażyna Dziedzic