Park został oddany do użytku z końcem sierpnia. Jednak wielu spacerowiczów tam nie widać. Dla ożywienia - wczoraj odbyła się tam impreza „Barwy jesieni na Trakcie Rudzkim” - akcja edukacyjna z warsztatami, grami i zabawami dla najmłodszych.
– Zależy nam, żeby dzieci odwiedzały go jak najczęściej, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję edukacyjną skierowaną do uczniów z klas 1-3 rudzkich szkół, znajdujących się w okolicy parku. W akcję włączyła się Szkoła Podstawowa nr 1 - powiedział Tomasz Rzeżucha, wiceprezes MPGM TBS.
W ramach rewitalizacji, która rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, zainstalowane zostały elementy małej architektury - ławki, stoły piknikowe, kosze, stojaki rowerowe oraz oświetlenie parkowe. Odnowiono również bryłę zaniedbanej fontanny, która po odrestaurowaniu pełni funkcję dekoracyjną. Park został też połączony blisko 700-metrową oświetloną ścieżką pieszo-rowerową z ul. Czarnoleśną, gdzie zaczyna się kolejny odcinek Traktu Rudzkiego.
Trakt Rudzki przebiega od ulicy Nowary, podnóże hałdy do ulicy Katowickiej i dalej - ulicami Tuwima, Kupiecką, Obrońców Westerplatte do hałdy przy 1-go Maja. Następnie przez tereny hałdy do Czarnoleśnej, przez park przy ul. Hallera w kierunku parku Dworskiego.
Koszt całości budowy Traktu Rudzkiego wyniesie ostatecznie ponad 19 milionów złotych.