- Miniony tydzień adopcyjny możemy zaliczyć do niezwykle udanych. Schroniskowe mury opuściło czternastu podopiecznych. Do grona szczęśliwców należą Bella, Balbinka, Tofik, Moly, Bryś, Otis, Grzanka, Freddie, Dante, Aslan, Lisia, Blues, Mamba i Karolek. Wszystkim adoptującym osobom życzymy wszystkiego najwspanialszego oraz samych pięknych chwil spędzonych ze swoimi milusińskimi - informuje TOZ Fauna.
Chętni do adoptowania zwierzaka z rudzkiego schroniska powinni zapoznać się podstawowymi zasadami.
ADOPCJA KOTA
- Skontaktuj się z osobą prowadząca adopcje kotów w naszym schronisku (pani Martyna 793 432 339).
- Przyjedź do schroniska i zapoznaj się z kotem.
- Wypełnij naszą ankietę adopcyjną i odeślij ją na jeden z poniższych adresów mailowych: schronisko@fauna.rsl.pl lub ma_rty_na@wp.pl
- Zabezpiecz balkon lub przynajmniej jedno okno siatką.
- Przyjedź do schroniska na podpisanie umowy adopcyjnej (po odbiór kota należy przyjechać z własnym transporterem). W przypadku młodego kota osoba adoptująca musi podpisać zobowiązanie do wykonania zabiegu kastracji lub sterylizacji po osiągnięciu przez kota dojrzałości płciowej.
- Po adopcji bądź z nami w kontakcie.
- W przypadku konieczności oddania zwierzęcia powiadom osobę prowadzącą adopcję, zwierzę może zostać oddane wyłącznie z powrotem do schroniska, nie może zostać przekazane osobom trzecim.
- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia wizyty przed adopcją i po adopcji w miejscu przebywania kota.
ADOPCJA PSA
- Wypełnij ankietę adopcyjną, odeślij ją na jeden z poniższych adresów mailowych: schronisko@fauna.rsl.pl lub pomoc@dla-zwierzat.pl , po otrzymaniu wypełnionej ankiety skontaktujemy się z Tobą.
- Przyjedź do schroniska i zapoznaj się z psem.
- Przyjedź do schroniska na podpisanie umowy adopcyjnej. W przypadku adopcji szczeniaka osoba adoptująca musi podpisać zobowiązanie do wykonania zabiegu kastracji lub sterylizacji po osiągnieciu przez psa dojrzałości płciowej.
- Po adopcji bądź z nami w kontakcie.
- W przypadku konieczności oddania zwierzęcia powiadom osobę prowadzącą adopcję, zwierzę może zostać oddane wyłącznie z powrotem do schroniska, zwierzęcia nie można przekazywać osobom trzecim.
- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia wizyty przed adopcją i po adopcji w miejscu przebywania psa.
Ankiety adopcyjne znajdziecie pod TYM LINKIEM. Z kolei galerię zwierzaków, którym można dać dom - TU
Festyn charytatywny z okazji 30 urodzin TOZ Fauna
28 września w ogrodzie Śląskiego Teatru Impresaryjnego i na scenie Pubu Druid w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu odbędzie się Festyn Charytatywny z okazji 30 urodzin Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Fauna.
W programie:
- 12.00-17.00 gry i zabawy dla dzieci, konkurs na najlepsze przebranie za zwierzątka
- 17.00-18.00 część oficjalna obchodów
- od 18.00 - koncerty i zabawa
- O godzinie 17., podczas części oficjalnej, zaprosimy na scenę naszych wspaniałych darczyńców i sponsorów, by w obecności mieszkańców podziękować im za wsparcie schroniska - mówi Beata Drzymała, szefowa rudzkiej Fauny.
Na terenie ogrodu ŚTI będą liczne stoiska z gadżetami dla zwierząt i nie tylko, słodkości, warsztaty wyrobu szarpaków dla psów i oczywiście strefy zabaw dla najmłodszych. Goście będą mogli zobaczyć film o schronisku - jak było dawniej i jak jest obecnie, odbędzie też licytacja voucherów ufundowanych przez liczne rudzkie firmy.
- Bardzo wiele rudzkich firm postanowiło wesprzeć naszą działalność i przekazały vouchery na swoje usługi. Między innymi są wśród nich siłownia, masaże, paintball, dekoracje balonowe, kwiaciarnie, studia tatuażu, fryzjerzy, kosmetyczki, sala zabaw dla dzieci czy cukiernia - dodaje Beata Drzymała.
Voucherów jest blisko 30, a dochód z nich - oczywiście - wesprze bezdomne zwierzęta. Licytacja odbywać się będzie na facebooku i Instagramie TOZ Fauna.
O godzinie 18.00 rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpią zespoły - Burning Flash i Hrust.
Jak wygląda sytuacja w schronisku w Rudzie Śląskiej?
Obecnie w Faunie w Rudzie Śląskiej przebywa około 150 kotów i blisko 160 psów.
- Rzadko zdarza się dzień, by nie trafił do nas jakiś zwierzak. Czasem przyjmujemy nawet kilka dziennie - mówi Beata Drzymała.
Obecnie największą potrzebą jest mokra karma dla kotów i kociąt. Każdy, kto chce wesprzeć rudzkie schronisko - informacje znajdzie na TEJ STRONIE.
Może Cię zainteresować:
Szabrowali na ewakuowanych terenach. Dwaj rudzianie zatrzymani
Może Cię zainteresować:
AKUKU w Rudzie Śląskiej potrzebuje waszej pomocy. Woda zalała to wspaniałe miejsce relaksu
Może Cię zainteresować: